Toplumsal hafızayı diri tutmanın en önemli yolu olarak kitap okumayı benimseyen April Yayıncılık, kitap okumanın yeri doldurulamayacak bir eylem olduğunu kanıtlamak için her parametreyi hesaba katarak faaliyetlerini 2006 yılından beri sürdürüyor. Bu amaçla müzik ile edebiyatı, görsel dünya ile yazılı kültürü birleştirmenin yollarını arıyor. Kitap seçiminden editoryal çalışmaya, kapak ve kitaba özel kimlik tasarımından okura geleneksel ve yenilikçi yöntemlerle ulaşan April, yayıncılık faaliyetini eğlenceli bir deneyim olarak görüyor ve yaşıyor. 

 

Ankara’da kurulan yayınevi, şu an İstanbul ve Ankara'da bulunan iki ofisiyle yayıncılık faaliyetini heyecanla sürdürüyor.

 

Çoksatan kitaplar yaratırken sektöre hepsatan kitaplar kazandıran ve yayın dünyası için ilham kaynağı projeler üreten April Yayıncılık'ın çatısı altında aynı zamanda prodüksiyon şirketi bulunuyor. Kitapları için özel projeler üreten yaratıcı ekibin işlerine meraklıları April Yayıncılık'ın sosyal medya kanallarından ulaşabilir. 

 

Bu toprakların yazarlarının yabancı dillerde yayınlanması, farklı ülkelerin okurlarıyla buluşması yönünde projeler üreten April Yayıncılık, bu anlayışla dünya ve Türkiye edebiyatına yatırım yapmayı sürdürüyor, dünya dillerine çevrilmiş yazarlarıyla ülkemiz edebiyatını gururla temsil ediyor. Önümüzdeki dönemin planları arasında farklı dillerdeki edebiyatın müzikle, yazının görsel dünyayla buluştuğu daha birçok yaratıcı proje var.