Yazar: Jeffrey Moore
Ürün Kodu: 9789756006252
Stok Durumu: 2-3 gün içinde
122,50 TL 175,00 TL
Bize Ulaşın
  • Email

    info@april.com.tr

  • Phone

    Pazartesi - Cuma: 9:00 - 18:00

İletişim Formu

Kimine göre hastalık olan bir durum kimine göre katıksız bir mucize olabilir mi?

Sinestezi, algılamada duyuların birleşmesi anlamına gelir. Sinestezikler gerçeği, farklı duyusal algılamaları birbiriyle karıştırarak görür. Kimi için 'E' harfi yeşildir örneğin. Bazısına göre 'R'nin tiz bir sesi vardır ya da '5' rakamı sarı renktir, 'Fa' notası çikolata tadındadır.

Bazı araştırmacılar tarafından 'hastalık' olarak kabul edilen Sinestezi, bazılarına göre mucize, hatta mistik bir insan yeteneğidir. İşin ilginç yanı, sinestezikler çoğu zaman farklılıklarının farkında bile değildir. Noel Burun da bir sinestezik. Ona neredeyse deha seviyesinde artistik ve bilimsel yaratıcılık veren beyne ve hiçbir şeyi unutmamasını sağlayan hafızaya sahip. Annesiyse ironik olarak Alzheimer hastalığının pençesine düşmüş bir tarih öğretmeni. Yolları kesişen üç sinestezik arkadaşı, hedonist yazar Norval, çocukluk anılarına hapsolmuş JJ ve geçmişini silmeye çalışan eski sinema aktristi Samira, annesini iyileştirecek buluş için Noel'e yardım ediyor.

Sinestezya dünya çapında bir bilim adamının notlarına ve onunla birlikte çalışan dört sinesteziğin günlüklerine dayanan, zihnin kimyasından ruhun simyasına, sinesteziden Alzheimer'e, Batı felsefesinden 1001 Gece Masalları'na uzanan, unutulması zor, kışkırtıcı bir roman.

Genel
Yazar Jeffrey Moore
Orijinal Adı The Memory Artists
Çeviri Ergin Kaptan
Kategori Dünya Roman
Baskı
Cilt Durumu Karton Kapak
Kağıt Tipi Enzo
Basım Tarihi -
Sayfa Sayısı 405
Basım Dili Türkçe